ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

2012 - 2013

Η σωματική άσκηση συμβάλλει αναμφισβήτητα στην Υγεία καιθώς και στην σωστή ψυχοκινητική και πνευματική ανάπτυξη των μαθητών.

Η πεποίθησή μας αυτή είναι οδηγός στον προγραμματισμό του μαθήματος Φυσικής Αγωγής αλλά και στις διάφορες αθλητικές δραστηριότητες.

Κάθε χρόνο λοιπόν διοργανώνουμε Εσωτερικό πρωτάθλημα σε αθλήματα που διδάσκονται οι μαθητές μας όπως : Καλαθοσφαίριση, Πετοσφαίριση, Ποδόσφαιρο.

Η συμμετοχή όλων των μαθητών του σχολείου, η προσπάθεια, το "Ευ Αγωνίζεσθαι" είναι και η επιτυχία της διοργάνωσης αυτής.

Επιπλέον το σχολείο μας συμμετέχει στους Διασχολικούς αγώνες της περιφέρειας της Γ' Αθήνας, όταν αυτοί γίνονται, έχοντας πολλές διακρίσεις.

Τη χρονιά 2012-2013 κατακτήσαμε 1η θέση στην πετοσφαίριση κοριτσιών, 2η θέση στο ποδόσφαιρο και 3η θέση στην καλαθοσφαίριση αγοριών.

Υπεύθυνοι γυμναστές-προπονητές :
Παπαναγιώτου Ακριβή, Σπαρτής Νικόλαος